Datum
30 mei 2023
Bewoner in beeld: Halima Boutbaik
Ze wordt het hart van de wijk genoemd, Halima Boutbaik. Ze is al sinds 2005 vrijwilliger in Vaartbroek. Eerst bij jongerencentrum De Vaart en sinds een jaar bij buurthuis De Huiskamer. Hier kunnen buurtbewoners elkaar ontmoeten of wat eten en drinken. Halima is er vaak en soms kookt ze voor groepen. “Het is mijn tweede huis.”
Al jaren doet ze van alles in de wijk. Van helpen bij activiteiten in De Vaart tot een bloemetje kopen voor iemand in de straat. Ze maakt een praatje, steekt de handen uit de mouwen of is een luisterend oor. Dat waarderen buurtbewoners. Maar ook de gemeente. In 2017 kreeg ze namelijk een cheque voor haar inzet.
De Huiskamer is ingericht met spullen die mensen hebben gegeven. “Zelfs de keuken en gordijnen.” Halima werkt er samen met 5 andere vrijwilligsters. Regelmatig zijn er bijeenkomsten, bijvoorbeeld van de gemeente of Woonbedrijf. Dan verzorgt Halima soms het eten. “Ik hou van koken en verschillende keukens. Soms Chinees, dan Indonesisch of Marokkaans. Ik kook altijd op gevoel, zonder recept. Als mensen het lekker vinden en dankbaar zijn, dan ben ik blij.”
In december was er brand in een seniorencomplex in de straat. Alle bewoners zijn opgevangen in De Huiskamer. “We zorgden voor koffie en thee, en van een pizzazaak hier kregen we 30 pizza's. De liefde, warmte en aandacht was zo mooi. Daardoor is zo’n plek belangrijk voor de wijk.”
Vorig artikel in deze editie
Samen ondernemen met je ❤
Volgend artikel in deze editie
Nauw samenwerken in de visieontwikkeling van WoensXL
Gerelateerd
16 november
2022
Bewoner in beeld: Joop
Al 50 jaar woont Joop van Donkelaar (83) in Schuttersbosch. En als het aan hem ligt tot zijn dood.
Lees artikel
31 mei
2022
Bewoner in beeld: Huub
Huub Schroemgens heeft 2 dieren in huis: een kauw en een tijger.
Lees artikel
25 mei
2021
Bewoner in beeld: Tiny
Lees artikel