Datum
30 mei 2023
Pilot met nieuwe warmtepomp
Zonder ingrijpende aanpassingen snel van het gas af
Samen met onze leverancier Feenstra doen wij een proef met het plaatsen van hoge-temperatuur-warmtepompen. Woonbedrijf is één van de eerste woningcorporaties die deze nieuwe warmtepomp test.
Een gewone warmtepomp verwarmt een woning met verwarmingswater van 35 tot 55 graden. Dit is voor de meeste woningen onvoldoende, omdat deze temperatuur te laag is voor de radiatoren. Ook is veel warmte nodig om de woning na een verlaging van de binnentemperatuur weer op te warmen. Een normale warmtepomp kan deze extra warmte vaak niet direct leveren. Hierdoor warmt een woning traag op.
De hoge-temperatuur-warmtepomp levert verwarmingswater tot 85°C
Het systeem heeft een ‘warmtebatterij’. Daarmee houdt het extra warmte beschikbaar om de woning snel te verwarmen. De warmtebatterij zorgt ook voor voldoende warm water voor de badkamer of keuken. Met dit type warmtepomp zijn grote investeringen en aanpassingen voor een duurzame woning niet meer nodig (denk aan vloerverwarming, isolatie, speciale radiatoren). Natuurlijk raden we een goede isolatie van de woning wel aan. Met de nieuwe hoge-temperatuur-warmtepomp kan de woning binnen 2 dagen gasloos gemaakt worden.
Als de proef is afgerond, gaan we evalueren en besluiten we hoe we verder gaan.
Vorig artikel in deze editie
Albert Kivits: “Ik wil verschil maken”
Volgend artikel in deze editie
Huurverhoging èn huurverlaging in 2023
Gerelateerd
3 april
2025
Samenwerking Woonbedrijf & JINC: investeren in kansen voor jongeren
Niet ieder kind krijgt dezelfde kansen. JINC helpt jongeren op scholen in wijken met sociaaleconomische uitdagingen op weg naar een goede start op de arbeidsmarkt, die past bij hun talenten en mogelijkheden. Bij Woonbedrijf geloven we in gelijke kansen en een sterke gemeenschap. Door jongeren te ondersteunen, investeren we niet alleen in hun toekomst, maar ook in de buurten waarin ze opgroeien. Maar wat houdt onze samenwerking met JINC in, en waarom is die zo waardevol? Dat vertellen we je in dit artikel.
Lees artikel
1 oktober
2024
Natuurinclusief renoveren met vaste partners
Het renoveren van woningen doen we ‘natuurinclusief’. Dat betekent dat we verblijven plaatsen voor bijvoorbeeld vleermuizen, huismussen en gierzwaluwen. Om dit goed te regelen, hebben we hierin sinds 1 juni dit jaar vaste partners: RPS, Staro, Blom Ecologie, BRO en Genius.
Lees artikel
1 oktober
2024
Wonen in de buurt van de toekomst
Hoe woon je fijn in de buurt van de toekomst? Op deze vraag willen we antwoorden krijgen tijdens de Dutch Design Week (DDW) in oktober. Via straatgesprekken halen we input op van voorbijgangers. Met die input maakt een kunstenaar een kunstwerk op de buitenkant van ons kantoor aan de Wal. Kom ook en deel jouw mening!
Lees artikel